Ο Θεοφάνης Ορφανού, μαθητής της Ελληνικής Σχολής ΠΑΣΚΑΛ Λεμεσού κατέκτησε το ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Πληροφορικής

Σεπτέμβριος 2023

Η Ελληνική Σχολή ΠΑΣΚΑΛ Λεμεσού εύχεται θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή της Γ’ Λυκείου, Θεοφάνη Ορφανού που κατέκτησε το ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Πληροφορικής που πραγματοποιήθηκε στο Szeged της Ουγγαρίας από τις 28 Αυγούστου μέχρι τις 4 Σεπτεμβρίου 2023.

Η μαθητική αποστολή της Κύπρου στην οποία συμμετείχε ο Θεοφάνης κατάφερε την καλύτερη επίδοση της χώρας μας μέχρι τώρα, στην εν λόγω διεθνή διοργάνωση. Η ίδια ομάδα θα εκπροσωπήσει την Κύπρο και στην Βαλκανιάδα Πληροφορικής που θα πραγματοποιηθεί από τις 29 Οκτωβρίου μέχρι τις 3 Νοεμβρίου 2023 στη Σλοβενία.

Ο Θεοφάνης έχει εκπροσωπήσει επάξια την σχολή μας αλλά και την χώρα μας σε πολλαπλές διοργανώσεις με εξαιρετικά αποτελέσματα. Θεοφάνη, σου ευχόμαστε καλή επιτυχία στις επόμενες διοργανώσεις. Συνέχισε να μας κάνεις υπερήφανους.