Ο μαθητής της Ελληνικής Σχολής ΠΑΣΚΑΛ Λεμεσού Θεοφάνης Ορφανού κατέκτησε το ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο σε ατομικό επίπεδο στην Βαλκανιάδα Πληροφορικής (Balkan Olympiad in Informatics, BOI 2023)

Νοέμβριος 2023

Η υπερηφάνεια μας για την εκπαιδευτική μας κοινότητα αυξάνεται, καθώς ο τελειόφοιτος μαθητής της Ελληνικής Σχολής ΠΑΣΚΑΛ Λεμεσού Θεοφάνης Ορφανού κατέκτησε το ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο σε ατομικό επίπεδο στην Βαλκανιάδα Πληροφορικής (Balkan Olympiad in Informatics, BOI 2023) που πραγματοποιήθηκε με φυσική παρουσία μεταξύ 29 Οκτωβρίου και 3 Νοεμβρίου 2023 στο Μάριμπορ της Σλοβενίας. Ο Θεοφάνης εκπροσώπησε όχι μόνο το σχολείο αλλά και τη χώρα μας με το εξαιρετικό ταλέντο του στην τεχνολογία της Πληροφορικής και αποτελεί πηγή έμπνευσης για τους συμμαθητές του, ενθαρρύνοντάς τους να επιδιώκουν τα όνειρά τους.

Συγχαρητήρια Θεοφάνη για την εξαιρετική επίδοσή σου. Είμαστε περήφανοι για τον τρόπο που εκπροσωπείς το σχολείο και τη χώρα μας και στέλνουμε τις καλύτερες ευχές μας για μελλοντικές επιτυχίες.